• 12 Mayıs 2021
En Titiz Gelinlerin Bile Atlayabileceği 10 Detay

En Titiz Gelinlerin Bile Atlayabileceği 10 Detay

Düğün hazırlıkları konusunda doktora yapmış, en titiz gelinler bile düğün telaşına kapılıp, çok önemli detayları atlayabiliyor. Düğün günü yaşanabilecek aksilikleri en aza indirmek için yanındayız. Düğünden önce bilmen gereken bu 10 tüyo ile kusursuz bir gece yaşayacaksın.

Yemek Yemeyi Unutma

Böyle uyarı maddesi mi olur diye düşünebilirsin ama şimdi kulağa komik gelse de düğün günü telaştan yemeyi içmeyi unutacaksın. Annenle, kardeşinle veya en yakın arkadaşınla bu komik bilgiyi paylaş ve düğün günü sen unutsan bile, onların beslenmenden sorumlu olmasını sağla. En sevdiğin, sağlıklı atıştırmalıklardan birkaç paket alıp en yakınındakilere ver. Böylece düğün günü koşuşturmasında açlık hissettiğin anlarda en yakınındakilerin çantasında en sevdiğin atıştırmalıkları bulacağından emin olabilirsin.

bride-eating

Saç ve Gelinlik Provalarında bu Hataya Düşme

Eğer gelinliğin kafandan geçirmen gereken bir modelse, mutlaka her provada kafana ipek bir iç etek veya yastık kılıfı geçir. Böylece hem gelinliğin kafandan rahatça kayacak hem de yüzünde makyaj varsa gelinliğine bulaşmamış olacak.
Gelin saçı provanda ise çoğu gelinin düştüğü hataya düşüp tshirt giyme. Yoksa tshirtünü çıkarırken saatlerce uğraşılmış saçlarını bozarsın. Gömlek giyerek bu sorunu kolayca çözebilirsin.

En Yakın 3 Arkadaşını Görevlendir

Düğün günü arkadaşlarının desteğine en çok ihtiyaç duyduğun gün olacak. Ama arkadaşlarının neye ihtiyacın olduğunu tahmin etmesini bekleme. Senin kadar olmasa da onlar da çok heyecanlı olacak ve ne yapacaklarını bilemeyebilirler. O yüzden düğünden önce sorumluluk bilinci yüksek olan ve alkolü çok kaçırmayacak 3 arkadaşını seçip telefon, takı kesesi ve makyaj / tuvalet yardımı için onları görevlendir.

Telefon: Düğün günü herkes seni arayıp ya yol ya da bir detay sormak isteyecek. Buna engel olamazsın ama telefonunu bir arkadaşın teslim ederek, tüm o telaşe arasında bir de telefona cevap verme stresinden kurtulabilirsin.

Takı Kesesi: Altın, takı ve paraların gelinin üstüne takılması artık biraz gerilerde kaldı. Sen de düğününde yürüyen kuyumcu gibi dolaşmak istemiyorsan mutlaka bir takı kesesi edinmelisin. Ama yüzlerce kişiyle öpüşüp sohbet ederken takı kesesine sahip çıkman zor olabilir. Kardeşlerinden birini veya arkadaşını takı kesesi sorumlusu seçerek bu stresten de kurtulabilirsin.  Düğünden hemen sonra balayına gideceksen arkadaşınla önceden bir banka kasası ayarlayın ve arkadaşın senin adına takı keseni bu kasaya koysun.

Makyaj Tazeleme ve Tuvalet Yardımı: Düğünde sen fark etmeden makyajın ya da saçın bozulabilir. Bu iş için kendi saçına makyajına çok dikkat eden bir arkadaşını seçip, gözünün senin üstünde olmasını isteyebilirsin. Seni biraz dağılmış gördüğü her an usulca kenara çekip makyajını tazeleyebilir. Gelinlikle tuvalete gitmek başlı başına bir sorun. Hele bir de kabarık etekli bir gelinlik giyeceksen tuvalete giderken bu arkadaşından yardım alabilirsin.

492f50052489e56c710d6f72e35a1672

Gelen Hediyeler için Anında Not Al

Düğünde gelen hediyeler için kendine küçük not kağıtları hazırla ve hediyeyi ilk açtığın an, duyguların tazeyken not kağıtlarına teşekkür notunu yaz. Ben nasılsa kimin ne aldığını hatırlarım, balayından sonra da teşekkür notu yazarım diye düşünme. Hem çok heyecanlı hem de çok yoğun olacaksın. Sana değer veren insanlara sen de değer ver ve basmakalıp bir teşekkür notu yerine biraz daha duygusal ve kişisel bir not yazmaya çalış.

Gelin ve Damat Ayakkabısı için Önceden Önlem Al

İlk olarak düğünde giyeceğin topuklu ayakkabıyı evde önceden giyerek ayağının iyice alışmasını sağla. Ayakkabının altında etiket olmadığına emin ol ve dans pistine doyasıya dans edebilmek için mutlaka bir gelin babeti edin. Ama en önemlisi düğün günü gelin babetini giymek için ayaklarının su toplamasını bekleme. Resmi seremoni bitip de eğlence başlar başlamaz babetlere geçiş yap. Çoğu gelin ayakları yara olana kadar gelin babetini giymeyi düşünemiyor. Sen bu hataya düşme.
Damat ayakkabılarında en sık yaşanan sorun ise kaygan taban problemi oluyor. Eğer eşinin seçtiği ayakkabıda da aynı problem varsa mutlaka bir ayakkabıcıya gidip kaymaz taban yaptırın.

gelin-damat-ayakkabisi

İlk Erkeğin Baban

Düğünde senden daha heyecanlı ve duygusal birileri olacaksa o da annen ve baban. Annen düğün planlama sürecinde hep yanında olacaktır ama baban büyük ihtimalle senin heyecanını biraz uzaktan izlemek durumunda kalacak. Ama unutma ki baban senin ilk erkeğin ve seni bir başka erkeğe teslim ederken en hassas o olacak. Ve hepimiz biliyoruz ki erkekler duygularını ifade etmekte bizim kadar başarılı değiller. Onun duygularına sen tercüman ol ve gecenin en değerli dansını babanla yap. Emin ol, ona hayatının en değerli anını bahşetmiş olacaksın.

f32a0a50cb2d802bec9c401c2d7fa9a9

Düğün Fotoğraflarına Dikkat

Profesyonel bir düğün fotoğrafçısıyla anlaşacaksan zaten çok eğlenceli ve romantik fotoğraflarınız olacak. Ama tüm fotoğrafların arkadaşlarınla zıplayıp hopladığınız fotoğraflar olmasın. Senin için değerli insanların ve aile büyüklerinin listesini yap ve bu listeyi fotoğrafçınla paylaş. Bu kişilerle tek tek, özel olarak fotoğraf çekil. Belki inanmayacaksın ama düğün telaşından kendi annesi ve babasıyla resim çektirmeyi unutanlar bile var. Düğünden sonra insanların gönüllerini almakla uğraşmak istemiyorsan önlemini önceden al.

anne-baba-dugun-foto

İçkiye Dikkat!

Sen sen ol, kendi düğününde sarhoş olup hiçbir şey hatırlamayan gelinlerden olma. Rahatlamak için bir iki kadeh içebilirsin ama fazlası ertesi güne büyük bir pişmanlık yaratabilir. Zaten düğün heyecanının sarhoşluğu sana yetecektir. Hele de, ‘’Bir kere ağzıma sürdüm mü gerisi geliyor.’’ diyenlerdensen içkiye hiç dokunmamak en iyisi.

bfefa19f0bfc6771499bd6c389c22346

Acil Durum Çantası

Düğün günü ihtiyacın olabilecek her şeyin bir listesini yap ve kendine bir acil durum çantası hazırla. Ve bu çantayı düğünden birkaç gün önce makyajından sorumlu olacak arkadaşına ver. Evde veya arabada unutulmuş, pek çok küskün acil durum çantası biliyoruz. Daha önce de dediğimiz gibi hafızana güvenme ve önceden önlemini al.

Sakin, Nazik ve Rahat Ol

Son hatırlatma en önemlisi. Düğün günü hassas, gergin ve duygusal olacaksın. Ama bunu bahane edip, tüm nazını çeken en yakınlarının kalbini kırma. Sakin ve nazik ol. Bu senin en önemli günün de olsa, şu hayatta en sevdiğin insanların kalbini kırmaya değmez. Ve unutma; sakınılan göze çöp batar. O yüzden her detayın üzerine titrediğin bu özel günde, aksilikler düğünün olmazsa olmazı. Her ne aksilik yaşanırsa yaşansın rahat ol ve ileride bol bol gülünecek komik anlar biriktirdiğini düşün.

Şimdiden mutluluklar.

 

Editör: Gizem Bayramoğlu

Firmadan Teklif Alın

İlgili firmadan teklif talebinde bulunmak için lütfen formu eksiksiz şekilde doldurun.

X
CONTACT US