• 12 Mayıs 2021

Düğün Sabahı Yapılacak 10 Şey


Yataktan Aceleyle Fırlama

Hayatının en önemli gününe uyanıyorsun, yapılacak çok şey ve hissedilecek bir ton duygu var. Ama lütfen bugün yataktan aceleyle fırlayıp koşuşturmaya başlama. Uyandığında 5 – 10 dakika yatakta kal ve gülümseyip gerinerek günün tadını çıkarmaya bak. Bu 5 – 10 dakikada gününü planlamaya çalışma. Dikkatini sadece kendine ve olumlu duygulara ver. Burnundan derin nefesler alıp ağzından üfleyerek nefesini ver ve pır pır atmakta olan o kalbini biraz rahatlat. Merak etme kendine ayırdığın 10 dakika yüzünden hiçbir şey aksamayacak, aksine sakinleşip rahatladığın için her şeyi çok daha rahat planlayacaksın.

 

En Sevdiğin Şarkılardan Oluşan Müzik Listeni Çal ve Dans Et

Düğün günü morale ve enerjiye en çok ihtiyaç duyduğun gün olacak. O yüzden önceden kendine en sevdiğin şarkılardan oluşan bir müzik listesi oluştur ve hazırlıklarını yaparken bu listeyi dinleyerek dans et. Arabada kuaföre giderken, evde son hazırlıkları yaparken müziklerin hep seninle olsun ve sana enerji versin. Ama dikkat et, çok sevsen bile sözleri veya melodisi hüzünlü şarkıları bu listeye koyma. Bu listenin tek amacı sana mutluluk ve enerji vermek olsun.

 

Hafif ama Enerji Veren Güzel bir Kahvaltı Yap

Belki şimdi sana komik gelecek ama gelinlerin çoğu düğün sabahı heyecandan kahvaltı yapmayı unutuyor. Sen bu hataya düşme. Ama güzel bir kahvaltı derken annenin Pazar günü ziyafetlerinden bahsetmiyoruz. Yağlar ballar salamlar sucuklar ve yendikçe yenen kahvaltılar balayını bekleyebilir. Bugün gelinliğini giyeceksin ve şişmiş bir karınla sıkıntı çekmek istemezsin. Meyva, müsli, enerji verecek yağlı tohumlar (badem,ceviz,fıstık…), salata ve soğuk sıkım green juice’lar çok daha doğru bir tercih olacaktır. Kahvaltıda yediklerinden veya sevdiğin başka sağlıklı atıştırmalıklardan yanına almak için de biraz ayır. Kuaförden fotoğrafçıya koştururken yemek yeme fırsatın olmayabilir. Ama akşama kadar da kendini aç bırakma. Açlık hissettiğin anlarda bir iki lokma atıştırıp hazırlıklarına devam et.

Arkadaşlarından Yardım Al

Bugün arkadaşlarının yardımına çok ihtiyacın olacak. Yardım istemekten çekinme. Arkadaşlarına yeteneklerine göre işler ver. Mesela süslenmekten en çok hoşlanan arkadaşına makyajını ve kıyafetini kontrol etmesi için görev ver. Sosyal medya delisi arkadaşına telefonunu teslim et ve senin için en güzel anlarını paylaşmasını iste. Sağlığına en düşkün arkadaşına aralarda bir şeyler yemeni hatırlatması için görev ver… Sevgi paylaştıkça çoğalır ve zorluklar da paylaştıkça hafifler. Nazımı çekmek zorundalar mı diye düşünme, emin ol onlar da sana yardımcı olabildikleri için çok mutlu olacaklar.


Arkadaşların için Kadeh Kaldır

Bu en özel gününde ve her zaman yanında olan arkadaşların için kısa bir zaman ayır ve onlar için bir kadeh kaldır. Bu kısa kutlama için 15 – 20 dakika bile yetecektir ama arkadaşların için değeri büyük olacaktır. Hepsine tek tek onlara özel cümlelerle teşekkür et ve onlara sahip olduğun için ne kadar şanslı olduğunu söyle. Kendinden başka kimseyi düşünmeyen ve her aksilik için ağlayıp sızlanan bir arkadaş olmak istemezsin. Sana bu kadar değer verenlerin, verdikleri değerde ne kadar haklı olduklarını göster. Unutma her şey tepe taklak gittiğinde bile dostların her zaman yanında olacaklar.

Annenin ve Babanın İyi Dileklerini Al

Düğün günü evden çıkıp koşuşturmaya başlamadan önce mutlaka ailene zaman ayır ve onların iyi dileklerini al. Daha sonra uzun süre buna fırsat bulamayabilirsin. Özellikle baban duygu yoğunluğundan kaçmak için gelip konuşmaya çok hevesli olmayabilir. Ama sen gidip ona kocaman sarıl ve ‘’Sen benim ilk erkeğimsin ve hep öyle kalacaksın.’’ Demeyi unutma. Senin en özel gününün onun da en değerli hatırası olmasına izin ver. Ve eğer fotoğraf çekimleri evde başlayacaksa mutlaka onlarla da fotoğraf çektirmeyi atlama.

 

 

 

Yeni Soy İsmine Alışmaya Başla

Yarından itibaren yeni bir soy isimle devam edeceksin hayatına. Bugün buna tatlı tatlı hazırlanmak için çok güzel bir fırsat. Kendine yeni soy isminin yazılı olduğu bir bornoz veya sabahlık yaptır ve güne bu bornozu giyerek başla. İleride çocuklarının da soy ismi olacak bu ismi gururla haykırabilirsin.

Fotoğraf Çekimi için Aksesuarlarını Hazır Et

Düğün fotoğrafı çekimleri evde başlayacak ve hazırlık aşamaları da fotoğraflanacaksa, tüm aksesuarlarını güzel bir şekilde önceden hazır et. Düğün fotoğraflarında olmasını istediğin objelerin ve anların bir listesini çıkar ve bu listeyi düğün fotoğrafçınla paylaş. Ayakkabının altına isimleri yazarken, arkadaşların gelinliğini iliklerken, baban seni ilk gördüğü anda… Kaçırmak istemeyeceğin tüm anları not ettiğinden emin ol.

Çevrim Dışı Ol

Bugün telefonu elinden bırakma zamanı. Yol tarifi sormak veya tebrik etmek için bir sürü kişi arayacak. Ama bunlarla sen ilgilenmeye çalışırsan büyük hata edersin. Telefonunu en yakın arkadaşlarından birine teslim et ve senin adına cevaplamasını iste. Belki Instagram’da resim paylaşmak için yanıp tutuşuyorsun ama sana tavsiyemiz bu işi de arkadaşlarına bırakman. Sürekli telefonla oynarken anın tadını çıkaramazsın ve emin ol bugünü her detayıyla yaşamak ve hatırlamak isteyeceksin. Bir güncük çevrim dışı olmaktan hiçbir zarar gelmez. Bırak bugün tüm anılar telefonunda değil zihninde depolansın.

Hiçbir Şeyin Moralini Bozmasına İzin Verme

Sakınan göze çöp batar deyiminin ne kadar doğru olduğunu deneyimlemek üzeresin ama korkma. Kendini önceden bir şeylerin ters gidebileceği ihtimaline hazırlarsan ve bunun da tüm bu heyecanın tadı tuzu olduğuna inanırsan aslında her şeyin olması gerektiği gibi olduğunu göreceksin. Arabada unutulan gelin buketi, tıkanan trafik veya kopan bir düğme bugünün büyüsünü bozabilecek şeyler değil. Sen gülüp geçmesini bildikçe hayat da sana gülümsemeye başlar. Üstelik anlatacak hiçbir komik anın yaşanmadığını düşünsene… Aksiliklerin bile tadını çıkaracağım de ve gülümseyerek yeni hayatını kucakla.

Sen de, bu  özel gün de olduğu gibi mükemmel.

Mutluluklar 😊

 

Firmadan Teklif Alın

İlgili firmadan teklif talebinde bulunmak için lütfen formu eksiksiz şekilde doldurun.

X
CONTACT US