• 12 Mayıs 2021

Düğün Dansı Dersi Almak için 5 Geçerli Sebep

Eğer dans denince ödü patlayan çiftlerdenseniz bu yazı en çok sizi ilgilendiriyor. Bütün gözler üzerindeyken gelinliğin eteğine dolanıp düştüğün an gözlerinin önünden gitmiyor ve geceleri uykunu kaçırıyorsa; çözümü çok basit olan bir şey için çok fazla endişeleniyorsun demektir. Sadece birkaç dans dersiyle bile düğünde kusursuz bir ilk dans yapabilirsin.

Biliyoruz ki düğün dansı konusunda mızıkçılık yapanlar daha çok damatlar. Damat halayı ve yöresel figürler dışındaki danslardan o kadar hoşlanmıyorlar ki, düğün dansı dersi gibi riskli bir olaya girişmektense, ilk danstaki 4-5 dakika ileri geri salınarak ter dökmeyi tercih ediyorlar.

Ama aslında sadece daha önce hiç denemedikleri bir şeyi yapıp yapamayacaklarından korkuyorlar. Düğün dansı dersleri ise bu korkuyu kırmak için birebir. Üstelik düğün dansı hocaları; düğün dansı almaya başlayan erkeklerin büyük oranda bu işten inanılmaz keyif alıp, dans dersleri almaya devam ettiklerini söylüyorlar.

Eğer senin sevgilin de ‘’Ne düğün dersi, saçmalama lütfen.’’ Diyorsa; işte onu ikna edebileceğin 6 geçerli sebep:

Viral Olup Dillere Düşmezsin

Eğer ‘’Ne olacak canım, el ele tutuşup iki ileri bir geri salınacağız.’’ Diye düşünen bir sevgilin varsa büyük risk altındasınız! Şaka bir yana, düğün dansı gerçekten çiftlerin biraz emek vermesi gereken bir konu. Çünkü dans etmeyi seven, hiç çekingen olmayan, rahat bir çift bile olsanız; düğün günü heyecan ve duygusallık had safhada olacağı için düğün dansı koreografinizde zorlanabilirsiniz. Günün heyecanı, sana bakan onlarca göz, kabarık ve uzun etekler derken hazırlıksız bir ilk dans aksiliklere yol açabilir. Sadece birkaç ders düğün dansı dersi alarak hata yapmaktan korkmadan, hatta büyük bir keyifle ilk dansını bir şova dönüştürebilirsin.

 

 

Kilo Kontrolüne En Keyifli Destek

Düğün hazırlıkları sürecinde kilo verme ve kilo kontrolü hem gelini hem damadı sıkıntıya sokabiliyor. Tüm bu koşuşturma sırasında düzenli olarak spor yapamıyor olma ihtimalin çok yüksek. Düğün dansı dersleri sırasında vücudunun her yerini çalıştırıp, yapmaya çalıştığın figürlere kahkahalarla gülerken fark etmeden kilo verebilirsin.

 

 

 

 

Stres Atmanın En Eğlenceli Yolu

Özellikle 9-6 çalışma düzenine sahip çiftlerdenseniz, düğün organizasyon hazırlıkları stresli bir süreç olabilir. Evde verilen 20 kişilik bir partinin bile insanda stres yarattığı göz önünde bulundurulursa, 400-500 kişilik bir organizasyonun insana nasıl bir sorumluluk yüklediği çok daha rahat anlaşılacaktır. Tabi bu büyük sorumluluk beraberinde büyük de stres getiriyor. Dans ise stresin bilinen en iyi ilacı. Haftada 1 gideceğin bir dans kursuyla hem düğün dansına hazırlanabilir hem de stresini atabilirsin.

 

 

 

Sevgilinle Baş Başa Buluşmak için Mükemmel Mazeret

İşten arta kalan sürede davetiyeydi, gelinlik provasıydı, pasta tadımıydı koştururken sevgilinle görüşmeye zaman bile bulamadığınızı fark etmeye başladıysan; düğün dansı dersi kaçamak buluşmalarınız için harika bir mazeret olabilir. Üstelik el ele yeni bir hobi öğrenmenin keyfi de cabası. El ele tutuşarak çıktığınız evlilik yolunda birbirinden öğrenmeyi, birbirine uyum sağlamayı ve beraber gelişmeyi tecrübe etmek için danstan daha iyi bir seçim olabilir mi?

 

 

 

 

Bir Geceliğine Hayallerini Gerçekleştirebilirsin

Kimseciklere itiraf edemesek de, tüm gözler üzerimizdeyken harika bir şov gerçekleştirmek hepimizin hayallerini süsler. Düğün günü ise bu hayalleri gerçeğe dönüştürmek için harika bir fırsat. Belki hayatında daha önce sahneye bile çıkmadın ama şimdi elinde gecenin yıldızı olmak için bir şans var. Bu şansı elinin tersiyle itmek yerine değerlendirip unutulmaz bir hatıraya dönüştürebilirsin. Bunun için tek yapman gereken sevgilini de ikna edip birkaç ders düğün dansı dersi almak.

 

 

 

İlk dansın için düğün müzikleri arıyorsan DÜĞÜN MÜZİKLERİ LİSTESİne buradan bakabilirsin.

 

Editör: Gizem Bayramoglu

Firmadan Teklif Alın

İlgili firmadan teklif talebinde bulunmak için lütfen formu eksiksiz şekilde doldurun.

X
CONTACT US